СОЛІ

СОЛІ -- це складні речовини, що мають в своему складі катіон металічного елементу(Me+ ) та аніон кислотного залишку (An-).
Солі можна розглядати як продукти заміщення атомів Гідрогену в кислоті на атоми металічних елементів.
Me+An-
Na3PO4
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СОЛЕЙ.
Солі мають немолекулярну будову, тому всі солі — за звичайних умов тверді кристалічні речовини з високими температурами плавлення. Багато солей добре розчинні у воді, але багато з них практично не розчиняються.Солі можуть мати різний колір. Багато солей є безбарвними речовинами, але деякі мають характерний колір(відповідно NaClкухонна сіль, KMnO4марганцівка, CaCO3крейда, CuSO4*5H2Oмідний купорос).

НАЗВИ СОЛЕЙ складаються із двох слів: перше слово — назва металічного елемента (у називному відмінку), друге — назва кислотного залишку. Наприклад, цинк сульфід, натрій нітрат. Якщо металічний елемент виявляє змінну валентність, то її обов’язково вказують у назві солі: купрум(ІІ) нітрат, ферум(ІІ) сульфат.
Солі - Дистанційне вивчення хімії
КЛАСИФІКАЦІЯ СОЛЕЙ:

  • кислі солі NaHSO4
  • середні солі Na2SO4
  • основні солі AlOHSO4

ДОБУВАННЯ СОЛЕЙ:

69. Способи одержання солей » Народна Освіта

Деякі солі, які широко використовують у побуті, окрім офіційних, мають ще й традиційні назви. Наприклад, натрій хлорид NaCl називають кухонною (кам’яною) сіллю, натрій карбонат Na2CО3 — це сода, калій карбонат К2СО3 — поташ.
Використання солей:
У природі трапляється багато різних солей. Вони утворюють різні ґрунти, породи, мінерали. Більшість солей — це силікати.
Натрій хлорид незамінний для приготуванні їжі.
Натрій карбонат Nа2СО3 більш відомий як сода.
Калій перманганат КМnO4, у побуті відомий як марганцівка, є цінною речовиною, яку використовують як засіб для дезінфекції, а також для промивання шлунка при отруєннях.
СaCO3 - кальцій карбонат є основною складовою вапняку, мармуру, крейди. Разом із глиною та піском вапняк використовують у виробництві цементу. 
BaSO4 - для виробництва фарб. 
CaSO4 - будівельний матеріал для відбитків форм статуеток. 

НАВЧАЛЬНЕ ВІДЕО 

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СОЛЕЙ

ХІМІЧНІ ВЛАСТИСТИВОСТІ



Немає коментарів:

Дописати коментар